Ślisko i Mokro, Czyli Kilka Słów o Lubrykantach

flickr_mark_sebastian_cc_18_06_2013

Musisz wiedzieć, że stymulując swoją kobietę w jej najbardziej wrażliwych miejscach, powinieneś używać dużo lubrykantu, czyli środka nawilżającego mającego za zadanie zmniejszyć tarcie.

Dobry lubrykant gwarantuje lepszy seks i więcej przyjemności z różnego rodzaju masażu miejsc intymnych. Odpowiedni poziom nawilżenia sprawia, że mniej jest otarć i mikro urazów, łechtaczka jest śliska i ciekawa nowych doznań, skóra sromu jest gotowa, aby się o nią ocierać długo i intensywnie.

Wiele kobiet zamiast być mokre jak rzeka Ganges, wbrew powszechnej opinii są suche jak pustynia Gobi. Dlatego zadbaj o dobrej jakości środek nawilżający. W przeciwnym razie możesz usłyszeć od niej: Przestań! Twój dotyk mnie drażni.

Więc który lubrykant wybrać?

Przedstawię Ci trzy rodzaje substancji nawilżających, których możesz używać w swojej sypialni. Są to lubrykanty na bazie wody, lubrykanty na bazie silikonu i naturalne oleje.

Gdy używasz prezerwatyw stosuj lubrykanty na bazie wody lub silikonu.

Oprócz tego, że nie niszczą  lateksowych prezerwatyw mają one również szereg plusów.

Jeśli chodzi o te na bazie wody to są one bardzo bezpieczne i sprawdzają się w większości przypadków. Nie uczulają, maja lekką konsystencję, nie lepią się, bardzo łatwo się wymywają z miejsc intymnych, co jest ważne w przypadku, gdy Twoja partnerka ma tendencję do częstego zapadania na infekcje pochwy.

Jedynym chyba ich minusem, jest to, że szybko wysychają, absorbują się i tak naprawdę trzeba ich używać w większych ilościach niż może się wydawać.

Lubrykanty na bazie wody nie sprawdzają się, gdy uprawiacie seks w wodzie. Zbyt szybko się wypłukują. Zamiast tego użyj środka poślizgowego na bazie silikonu. Polecam Ci go również wtedy, gdy dochodzi do seksu analnego lub wówczas, gdy Twojej partnerki dotyczy problem suchości pochwy i potrzebne jest ekstra nawilżenie.

Jednak lubrykanty te gorzej się wymywają z miejsc intymnych, przez co mogą być przyczyną infekcji.

Pamiętaj również o tym, że lubrykanty silikonowe niszczą silikonowe gadżety erotyczne, więc nie można ich używać jednocześnie. Jeśli będziecie chcieli użyć jakiejś seks zabawki, wybierz środek na bazie wody.

Jako substancji poślizgowej możecie użyć również naturalnego oleju takiego jak olej z pestek winogron. Jest to bardzo naturalny, nieprzetworzony olej, zawierający dużo witaminy E, która dobrze działa zarówno na skórę, jak i na wnętrze waginy.

Jednak trzeba zwrócić uwagę na to czy nie będzie on uczulał Twojej partnerki. Podobnie jak lubrykanty silikonowe, naturalne oleje nie są raczej wskazane dla kobiet, które mają tendencję do infekcji wewnątrz pochwy. Przez to, że gorzej się one wypłukują i wymywają mogą prowadzić do rozwoju różnych bakterii.

Oleje niszczą lateks dlatego nie stosuj ich jednocześnie z prezerwatywami.

Gdy robisz swojej kobiecie masaż ciała z użyciem substancji oleistych, a później chcecie się kochać z użyciem prezerwatywy, wówczas omijaj jej strefy intymne, a przed założeniem prezerwatywy umyj dokładnie ręce. Do masażu jej sromu użyj substancji na bazie wody lub silikonu.

Po użyciu lubrykantu dobrze jest przemyć opakowanie wodą z mydłem, aby nie mnożyły się na nim bakterie.

Pamiętaj również o dacie ważności.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.